장음표시 사용
162쪽
comPensatur in imper elisor. II. mutatur in quiis ien , et in masc. sing. participii ara.
164쪽
qerbisnmediae Lo Flescentis minime certis legibus et significatione, ut a,ud Arstes, distim
165쪽
Ruuntur permutantur iraque inter se, et communem sequuntur inruonem, confri bis peri, paucis exceptis v prae in novim in temporibus formae in omnibus personis conservunt, nimirum rara, a d, etiam a d , tam coia, in solo or. I. et V er et vi , Rino, Nisaea in solo imperativo et apr. II In reliquarum formarum flexionii iis, iuvarebus V verborum rata in ' ita mutatur, homum verborum ' a manere, sporue telligitur
de VII. a. ixit propria sibi nonialia Cias eiscit, quoties, Praeformativa praefixa, V a non habet voca-dem, ut Insmit, Paxtio Ami. N V, Dan. , y; infi
166쪽
ι DE Musis MEDO AD GEM TAE. v. DE TE BIS IL IRAE RAD GEMNATAE, L E. 2UAE Ec-- ET TERTIAM D. HABENT EANDRM, EU DE VERBIS: sit c Verba aramaica secundae et tertiae ad Neph, et chaldaica etiam secundae, tertiae ri, conei, o IV. , sequuntur legem verborum illimae Aleph, quare, sequentem classem sunt refe- endae Reliquorum autem huius classis verborum
singularia exhibet sequens paradigma: in pro: i contristit.
167쪽
Verba naque huius classis in universum saepe ejiviunt mediam radicalem seu priorem literarum geminatarum, et vocalem mediae expuuctae remittunt in primam radicatem, id quod fiti In prima forma, excepto participio activo Chaldaeorum, et passivoidii Aramaeorum , inlota-tertia et varia somnia. Syri ob defectum ui agesin literam expunctam non compensant; aldaei vexo compensant illam per Dagesin forte vel in tertia rad. , si habet vocalem, nec tamen praecedit litera praeformativa, sic in et sing.Sem. 5. Plur mase et foem. et t. Sing aoristia, in et sing foem. et 2 plar masc. imperativi); vel
168쪽
illam compensant in primariniet, quoties illi Pra eedit praeformativa, (5ic in infin elisor. d. formae I. et in ista tertia form3 . Ubi denique nec tertiarad. vocalem habet, Nec liter praelarinativa praecedit, nulla sit compensatiο, sic in Sising mas in t tota sing et pluria eum l. plumboristit, et in et sing masc. et a plur foem imperativi formae Ib. n participio act f. L Syri pro media expuncta interserunt i, quod promvitiatur ut S. V.
Nota , . Prima radic si fuerit gutturalis, vel , manet haec simpliciter, quia geminari nequit, ut V m ini. f. Lasn finiastrisaute, saepe vero vocalis praecedens tunc est
Ionga, ut V Irri imper ni Tl intravit, Dan a, et . vel a Linseritur, eonta 3. V., ut Alra vel pare pro et Easdam irregularitates, de quihus n. i. hujus si di onus, habet III et in forma, et et pass- ut da prata uiri fui uberiora itaque harum lamnarum exe--γla in paradigmate adterre, supervacaneum duxim M.
II. Pa Sivum forma I. est remure , ut: portae Itali Chaldaei tamen mediam rast, nomnunquam expunctam , per agesin forte in pompensant, ut Ops R.
169쪽
Verba aramaica tertia rastrici vel non ro comprehendunt hebraica tertiae radic.nrii eo et' a Let, ac rabica tertiae rad. a , .s, . Aramaei ergo in unicam classem verborum: hi II confundunt duplae einruebra Orum classem verborum et ri , et triplicem Arabum asset verborim I es, d. est, Rei autem, medias si via progressi, in urbis id retinuerunt quidem Arabum verba s, sed dubplicem Arabuin classem verborum, et a paritera unam conieceritis classem verborum ti . Nemillustrarit exempla:
170쪽
Forma I. In Aetiue O. Sing mur. Sing. Plur. oecurrit etiam altera forma, ininus usitatar
